Best10 90 Top Tombala Oyunu

90 Top Tombala ya da Avrupa’da bilinen adı ile 90 Ball Bingo en popüler tombala varyasyonlarından biridir. Oyun ayrıca Avustralya ve Güney Amerika’da popülerdir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olan 75 Ball Bingo’dan farklıdır. Türkiye’de en çok oynanan tombala türüde budur.

Best10 90 Top Tombala Biletleri

 • Best10 90 Top tombala bileti, dokuz dikey ve üç yatay çizgide gruplaşmış 27 kareden oluşur.
 • Her sıra beş sayı ve dört boş kutudan oluşur.
 • İlk sütunda bir ila dokuz arasında bir sayı bulunur.
 • İkinci sütun ondan on dokuza kadar sayıları vardır.
 • Üçüncü sütun, yirmi ve yirmi dokuz arasındaki sayıları ve benzeri sayıları içerir.
 • Kareler içinde rasgele seçilmiş toplam 15 rakam vardır.

Best10 90 Top Bingo Kuralları

 1. İlk olarak oyuncular kartlarını satın alırlar.
 2. Tombala kurpiyeri ya da system torbadan rasgele numaralar çekerek oyunu başlatır.
 3. Sayılar anons edilir.
 4. Oyuncular, çıkan numarayı bingo kartlarına işaretlerler ya da sistem otomatik olarak gösterir.
 5. Bingo kartlarındaki tüm rakamları tamamlayan ilk oyuncu Tombala yapmış sayılır ve oyunu kazanır.
 6. Kazandığı iddaa edilen kart kontrol edilir.
 7. Kazanan oyuncuya ikramiyesi ödenir.
 8. Yeni bir tombala oyunu başlatmak üzere kartlar ve toplar toplanır.

90 Top Tombala Ödülleri

90 Top Tombala’da aslında üç farklı ödül dağıtılır. Bunlar sırasıyla Birinci Çinko, İkinci Çinko ve Tombaladır. Bir oyuncu bir yatay çizgideki tüm sayıları işaretlerse Birinci Çinko ödülünü kazanır. Bunu sadece ilk yapan oyuncuya ödül verilir. Eğer bir oyuncu iki yatay çizgiyi tamamlarsa İkinci çinko yapmış sayılır. Eğer karttaki tüm rakamları işaretlemeyi başarırsada tombala yapmış olur. Doğal olarak, bir oyuncunun tamamladığı rakamlar ne kadar fazla olursa, ödül değeri o kadar yüksek olur. Tombala yapmak en zoru olduğu için en büyük ödülde oradadır. Ayrıca birden fazla oyuncu aynı anda çinko ya da tombala yaparsa ödül aralarında paylaştırılır.

Best10’da 90 Top Bingo Oynamak

Türk oyuncular yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez eğlencesi tombala’yı Best10 Tombala sayfasında bulabilirler. Bu oyunu sanal ortamda oynamak son derece basittir. Her top çekildilten sonra sayıları işaretlemek yerine Best 10 rakamları kartınızda otomatik olarak işaretler. Bir tombalasever artık arkasına yaslanıp sayıları çekimini izleyebilir ve hiç efor sarfetmesi gerekmez. Tombala odası onlara karşı tüm zor işi yaparken siz arkadaşlarınızla sohbet edebilir veya heyecan verici yan oyunlar oynayabilirsiniz. Sadece kazanan bir kart olup olmadığını kontrol etmek ve yeni kart satın almak için çaba harcamanız yeterlidir. Eğer daha hızlı oyunlar tercih ediyorsanız 30 Top Tombala oyununuda deneyebilirsiniz.

Sonuç

90 Top Tombala, hem online hem de evde oynanabilen olan, milyonlarca insan arasında en popüler eğlence biçimi haline gelen oyunun heyecan verici bir versiyonudur. Her iki versiyonda da oynanırken oyun dikkat çekici derecede benzer olsa da, Best10 Tombala yazılımın içerdiği otomatik işaretleme özelliği sanal oyunculara oyunu oynamak için çok daha basit ve etkili bir araç sunar.

Aykut Demir tarafından yazılmıştır. Ocak 15, 2018