Best10 Pokerden Para Kazanmak

Pokerden devamlı bir şekilde periyodik halde para kazanmak zordur. Bu oyunu oynarken sabırlı olmak her zaman en önemlisidir. Bir sahilde oturmuş ve oltanızı alarak balık tutmaya başladığınızı düşünün. Bunu her gün düzenli bir şekilde tekrarladınız ve bir yerden sonrada fark etmiş olacaksınız ki şansınızın ne zaman nerede nasıl olacağını görürsünüz. Bir gün kovanızı ağzına kadar balıkla doldurabilmişken diğer gün 3 boyunca tutup hiçbir şey yakalayamayabilirsiniz bundan dolayı sabırlı olmayı ilk başta öğrenmelisiniz.

Pokeri olasılıklarla konuşmanız gerekmektedir. Her ne kadar poker oyununda işin  %70’i şans olsa bile kalan %30’un olasılık ve bir matematik hesabı olduğunu söylememiz mümkün. 2007 World Series of Poker şampiyonu olan Michale Binger yeterli bir şekilde sabır gösterip iyi bir bilgisayar veya uzun vadede mutlaka kazanacağını savunmaktadır.

Asla aç, yorgun, moraliniz düşükken poker masasına oturmamalısınız. Aç olan kişilerin AVM’lerde normalin 3 katı kadar alışveriş yaptığı istatistiği doğrudur. Başka bir gerçekse aç olanların Poker masasındaki tekliflerde normalden 3 kat daha arttırıldığı kanıtlanmıştır. Best10 Poker sayfasında oyun oynamadan önce ve oyun esnasında stabil bir şekilde kalmalı ve uç noktalardan da mümkün olduğunca uzak durulması gerekir. Hatta mümkünse ruhsuz olmayı deneyin.

Ek olarak inanılmaz bir derecede empati yeteneğine sahip olmanız gerekmektedir. Dünyada yetenekli olan poker ustaları aynı zamanda dünya çapında yetenekli olan empati ustaları sayılırlar. Ayrıcada herhangi bir duyguyu da gerçek manada hissetmemiş olan psikopatların en iyi empati yapabildiklerini biliyoruz.

Kendinize uygun bir şekilde yapay veya gündelik hayatınıza uygun olacak şekilde Poker Face oluşturmanız gerekmektedir. Kendinize sahte bir surat ifadesi oluşturmalı ve oyun esnasında bakışınızı suratınızı rakibi kandırmaya çalışacak şekilde çok azcık değiştirmeniz gerekir. Bu sayede de rakibin sizi çözmesi imkansız olacak ve hatta karşınızdakini kandırmanız daha da kolay olacaktır. Tabi bu maddeyi internetten oynayanlar pas geçebilirler. Best 10 ve Pokerstars gibi sitelerde oyun oynarken kimse yanınızda değildir. Ancak bu durumda farklı dinamikler devreye girecektir.

Son olarak da pokerde düzenli kazanmanızın en önemli kuralı ise süper ötesi bir gözlemci kişiliğinizin olmasıdır. Gözlem yeteneğiniz ile rakibinizin ne tür bir oyun oynadığını, ruh haline göre nasıl bir oyun sergilediğini, kazanmaya başladığı zaman neler yapacağını, kaybettiğinde neler yaptığını ayrıntılı bir şekilde incelemeniz gerekir. Bu sadece kumarhanede ya da evde oynarken karşılaşılacak bir durum değil. Ek olarak online Texas Hold’em oynarkende buna dikkat etmelisiniz. Özellikle Best10 Türk pokeri bölümünde bu gözlem yeteneğinin size katacağı bir çok şey olacaktır.

Aykut Demir tarafından yazılmıştır. Ocak 15, 2018