Pogba Eleştirilerine Mourinho Cevap Verdi

Kırmızı Şeytanların teknik direktörü0 Jose Mourinho, Paul Pogba’nın eleştirmenlerinin Manchester United yıldızını sadece kıskandığını söyledi. Mourinho, Paul Pogba’nın eleştirmenlerine saldırdı ve Fransa orta saha oyuncusu “oyuna kendini vermiyor” diyenleri ateş püskürdü.

Pogba’nın istikrarsız performansları, Ağustos ayında Juventus’tan dünya rekoru kıran 89.3 milyonluk bir ücret karşılığında Old Trafford’a döndüğünden çok fazla konuşuldu. Bildiğiniz gibi Best10 bahis şirketi bu konuda bir iddaa bile açmıştı.

Pogba, Chelsea’de 1-0 FA Kupası yenilgisi yaşadı ve milli takımdan arkadaşı N’Golo Kante’nin Antonio Conte’nin adamları için parlamasıyla eleştiriler Pazartesi günü tekrar gündeme geldi. Ancak Mourinho, bu oyundan sonra Pogba’yı savundu ve Perşembe günü Europa League‘in ikinci turunda Rostov’a karşı oynadığı rövanş öncesinde orta sahaya geri döndü.

Mourinho, Çarşamba günü 24 yaşına giren Pogba hakkında maç öncesi bir basın konferansında “Dünyanın değer kaybettiğini hissediyorum ve hep bunun bilincindeyim. Kıskançlık sürekli belirli seviyelere geliyor” dedi. “Bazı iyi oyuncuların aldığı paranın 10 katı para kazanıyor olması Paul’un hatası değil, bazı hayranların başının dertte olması ve her kuruşta hayatta kalmaları ve dünyada bir çok milyoner olması Paul’un hatası değil.”

“Saygı duymak gerekiyor. Ailesinin saygıyı hak etmesi, çalışan bir aileden geliyor, üç oğlan çocuğuna sahip bir ailesi olduğuna inanıyorum ve her gün masalarında çok miktarda yiyecek gerektiğini düşünüyorum, çünkü hepsi genç adamlar” dedi.  Annem ve babam onlarca yıl boyunca sıkı çalışmak zorundaydılar.

“Buraya kariyer için savaşmak için genç olarak Manchester’a gelen ve daha iyi bir hayat için savaşmaktan korkmayan, dünyanın tepesine ulaşan, kimsenin ona bir şey vermediği bir çocuk.”

Paul ile çok mutluyum Kulüp Paul’le çok mutlu ve kişiliğinden dolayı insanların söylediklerini dinlemediğinden eleştiri konusunu umursamıyor”dedi.

Aykut Demir tarafından yazılmıştır. Ocak 15, 2018