Bundesliga 21. Hafta Tahminleri

Bundesliga 21. Hafta için sizlere özel seçtiğimiz 2 maçın raporlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Augsburg – Leverkusen

Cumartesi günü Eintracht Frankfurt karşısında 3-0 galibiyet alan Roger Schmidt, Bayer Leverkusen’in Şampiyonlar Ligi’nde tur atlayamasaydı çok daha kötü bir pozisyondaydı. Onların Atletico karşısında son 16 maçı gelecek hafta oynancak, ancak şu ana kadar Leverkusen’in gelecek sezon oynayacağı Avrupa Ligi futboluna sahip olması için Bundesliga pozisyonunu iyileştirmesi gerekiyor. Frankfurt’taki zaferi ard arda yenilgiler takip edince sıralamada alt sıralara taşındılar ve dokuzuncu sırada kaldılar. Hakim Calanoğlu, 17 yaşındayken Trabzonspor’a katılma sözleşmesini ihlal ettiği tespit edildiği için sezonun geri kalanı için ceza aldı. Ömer Toprak ise daha normal bir kart cezası nedeniyle oynamayacak.

Augsburg, Cumartesi günü Mainz’de kaybetti ancak daha önce kendilerine sağladığı kazançlar düşme korkularını hafifletmiş olmalıdır. Ancak, sakat oyuncular Koo Ja-Cheol ve Jan Moravek olmayacak. Bu, agresif ev sahibi ile Atletico maçını bekleyen Frankfurt arasında eşit bir mücadele gibi hissediliyor. Bu bağlamda, Best10 tarafından verilen ev sahibi kazanması oranı 2.1 son derece cazip görünüyor.

Hertha Berlin – Bayern Münih

Bundesliga 21.haftada sizler için seçtiğimiz ikinci maç liderin maçı. Bu hafta içi Bayern Münih iyi miydi, yoksa Arsenal korkunç muydu? Çarşamba günü Bayern’in 5-1 kazanması, ikinci yarıda Arsenal’in zihinsel çöküşüne kesinlikle çok bağlıydı, ancak Carlo Ancelotti’nin ekibini büyük bir maça çıkarmaya zorlayan başka bir faktör daha vardı. Bayern, lig maçlarında cılız maçlar oynayarak ciddi maçlardan uzak kaldı ama maç önemli olduğu zaman kazandı. Bundesliga’daki ikinciye yedi puan fark attılar ve şimdi 13 maçtan 12sini kazanıp birinde berabere kaldılar.

Ve yine de, bu, Eylül’de Allianz Arena’da Hertha’yı 3-0 yendikleri halde, kendilerine karşı bir üst üste on birinci galibiyetlerini bile yakalayabilecekleri bir maç gibi gözüküyor. Hertha’nın iyi formu onları terk etti ve devre arasından döndüklerinden beri ligde maçların dörtte üçünü kaybederek sıralamada altıncı sıraya gerilediler. Bu sezon evde dokuzda sekiz galibiyet almışlardı. Burada Best10 Bahis sayfasından ’da Bayern’in handikaplı galibiyet oranları kontrol edilebilir.

Aykut Demir tarafından yazılmıştır. Ocak 15, 2018